Kompleksowa obsługa social media - cennik usług

Czy warto prowadzić fanpage firmy na Facebooku?

W dzisiejszych czasach fanpage na Facebooku prowadzi większość firm, niezależnie od branży. Jest to miejsce, do którego potencjalny klient zagląda przed podjęciem decyzji o zakupie Twoich produktów czy skorzystaniu z Twoich usług. Jeśli nie posiadasz lub nie prowadzisz sumiennie swojego konta na FB — za to Twoja konkurencja już tak — sam wykreślasz się z listy potencjalnych dostawców usług/produktów (i to w przedbiegach!), których szuka klient, niezależnie od tego jak dobra jest Twoja oferta.

Jest również wiele firm, których prężne działania marketingowe możemy zauważyć dodatkowo na Instagramie, LinkedInie czy nawet TikToku. Są to kanały, które z pewnością pomogą nam w zwiększeniu rozpoznawalności i szerszym dotarciu z przekazem do grupy docelowej. Jeśli jest to dla Ciebie za dużo — skup się na dobrze prowadzonym fanpage na Facebooku oraz prostej i przejrzystej witrynie internetowej Twojej firmy. Są to dwa podstawowe miejsca w sieci, które musisz mieć, bowiem tam odbiorcy najczęściej zaglądają, by pozyskać potrzebne im informacje o Twojej firmie (cennik usług, lokalizacja, przykładowe realizacje itp.).

Jaka jest ścieżka wyboru dostawcy usług/produktów, którą pokonuje potencjalny klient w dzisiejszych czasach? Oczywiście odbywa się to w większości przypadków drogą internetową. Jak dokładnie to działa? Przeczytajcie w naszym wpisie na blogu i zastanówcie się, czy również w życiu codziennym (Ty jako konsument) działacie takim schematem. 

Kompleksowa obsługa fanpage firmy na Facebooku

01.

Oferujemy zarówno stworzenie profilu na FB od zera, jak i aktualizację, odświeżenie i reaktywację utworzonego wcześniej fanpage — w zależności, jaką sytuację zastaniemy u klienta i jaką drogę wspólnie postanowimy obrać.

02.

Do wyboru pozostaje również kwestia ilości postów, które przygotowywać będziemy na profil firmy. Wychodzimy z założenia, że 4 posty miesięcznie jest to minimum, aby efektywnie podtrzymywać stały kontakt z obserwatorami, dzieląc się z nimi m.in. realizacjami czy nowymi produktami, które oferuje firma. Zatem naszą propozycją są 4 posty w skali miesiąca i w górę! 🙂

03.

Konsultujemy z Wami plan i publikowane posty w social media poprzez regularnie przesyłane harmonogramy treści (do Waszego wglądu i akceptacji nim puścimy kreacje w świat).

Jesteśmy małą agencją marketingową, która dużą wagę przywiązuje do detali oraz potrzeb klienta. Nie prowadzimy profili „masowo”, stawiamy na stały kontakt zarówno z klientem, jak i obserwatorami jego fanpage, który moderujemy. W sytuacji, gdy po akceptacji harmonogramu trzeba będzie zmienić plany publikacji ze względu na nagle zaistniałą sytuację np. ważny event do rozpromowania, nowość w ofercie, którą trzeba ogłosić „na już” — jesteśmy elastyczni i możemy zmodyfikować plany po sygnale od klienta o takiej konieczności.

04.

Treści, które wychodzą spod klawiatury naszych copywriterów, są chwytliwe, choć przede wszystkim merytoryczne — możesz liczyć na dobrze skrojony tekst w każdym poście na fanpage Twojej firmy.

Staramy się, by treści były różnorodne.

  • Informacyjne. Przedstawiające lokal, zespół, sprzedawane produkty lub usługi, zapowiedzi eventów, promocji, nowości, bestsellerowych produktów, informacje o rekrutacji nowych pracowników.

  • Okolicznościowe. W kalendarzu przypada wiele świąt typowych oraz nietypowych. Wykorzystywane są one m.in. do promocji sprzedawanych przez klienta produktów/usług np. Walentynki, Święto Pizzy, Dzień Dziecka, Dzień Kobiet, Black Friday, Dzień Szefa itp.

  • Relacyjne. Są to posty, w których skłaniamy naszych klientów/obserwatorów do interakcji, zadając w tekście bezpośrednio kierowane do nich pytanie lub prośbę o wybór np. Na co chętniej przychodzicie do naszej restauracji? Pizza (like) czy Burger (serduszko)?

  • Inne.

Nie traktujmy fanpage jako czysto informacyjną ulotkę. Oczywiście i takie treści muszą się tam znaleźć (choć często próbujemy przedstawić je w przystępnym języku i luźniejszej formie). Nawiążmy na fanpage fajny kontakt z obserwatorami, stwórzmy społeczność, miejsce łączące ich potrzeby z potrzebami Twojej firmy. To tam zebrać możesz dużo pochwał i gwiazdek za super robotę/dobrej jakości produkt i usługę. Dzięki tym komentarzom, reakcjom, odzewie, możesz liczyć na sukcesywnie coraz większe zainteresowanie Twoją ofertą przez nowych odbiorców.

05.

W każdym poście, prócz tekstu, dołączamy oprawę graficzną, która jest niezbędna, by przerwać scrollowanie Facebooka przez jego użytkowników. 😉 Tutaj również stawiamy na różnorodność.

  • Grafiki, tworzone przez nas, zawierające zdjęcie stockowe lub zdjęcie rzeczywiste. Posiadamy wykupione dostępy do dwóch dużych platform stockowych + kreatorów grafik.
  • Zdjęcia rzeczywiste lokalu/produktów/realizacji/usług w trakcie ich wykonywania/zespołu/z eventów itp. bez dodatkowej oprawy w grafikę.
  • Krótkie filmiki.

Dla każdego klienta z góry przygotowujemy szatę graficzną, która odwzorowuje kolorystykę, charakterystyczne elementy, rodzaj i styl czcionki jego marki. Ważne jest, by zachować spójność wizerunkową, szczególnie jeśli firma działa od wielu lat i jest kojarzona z konkretnym brandem. 

Ściśle współpracujemy z fotografem, który na terenie Torunia i okolic może wykonać jednorazową (lub comiesięczną) sesję zdjęciową: lokalu, zespołu, produktów, pracowników podczas wykonywania swoich obowiązków itp., by dostarczyć profesjonalnego wkładu fotograficznego do contentu zarówno na fanpage, jak i stronę www (oraz do wewnętrznego wykorzystania zdjęć przez firmę). Oczywiście bazować możemy również na zdjęciach wykonanych przez właściciela/pracownika firmy, czy to aparatem fotograficznym, czy telefonem komórkowym.

06.

Bieżąca publikacja treści oraz kontakt z klientami poprzez odpowiadanie na komentarze/wiadomości w Messenger. Prowadzenie fanpage pod kątem budowania wizerunku marki i społeczności wokół firmy, dzięki czemu zyska ona zaufanie klientów.

07.

Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia kampanii sponsorowanych budujących rozpoznawalność marki na lokalnym rynku. Budżet reklamowy płatny jest bezpośrednio do Facebooka za pośrednictwem konta reklamowego klienta.

Cennik

Prowadzenie Fanpage Basic

od 500zł

miesięcznie

Tworzenie harmonogramów treści z publikacją od 4 wpisów miesięcznie. Kontakt z klientami poprzez odpowiadanie na komentarze / wiadomości w Messenger (w określonym dniu i godzinach) na podstawie przygotowanego przez Ciebie skrótu wszystkich najważniejszych informacji o firmie i oferowanych produktach/usługach. Prowadzenie fanpage pod kątem budowania wizerunku marki i społeczności wokół Twojej firmy, dzięki czemu zyskasz zaufanie klientów.

Prowadzenie Fanpage Standard

od 800 PLN

miesięcznie

Tworzenie harmonogramów treści z publikacją do 8 wpisów miesięcznie. Możliwość promowania postów (dodatkowy budżet płatny bezpośrednio do Facebooka). Kontakt z klientami poprzez odpowiadanie na komentarze / wiadomości w Messenger (w określonym dniu i godzinach) na podstawie przygotowanego przez Ciebie skrótu wszystkich najważniejszych informacji o firmie i oferowanych produktach/usługach. Prowadzenie fanpage pod kątem budowania wizerunku marki i społeczności wokół Twojej firmy, dzięki czemu zyskasz zaufanie klientów.

Prowadzenie Fanpage

Wycena indywidualna

kwota miesięczna

Podane pakiety nie pasują do Twoich oczekiwań? Przedstaw nam je, oraz swój biznes, a my dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb. 

Potrzebujesz agencji social media w Toruniu lub okolicach, która obsłuży social media Twojego lokalnego biznesu? Zdjęcia telefonem to za mało? Nie ma sprawy, współpracujemy z profesjonalnym fotografem, który doda wdzięku Twojemu biznesowi. 

Przykładowe grafiki

Najczęściej zadawane pytania

Cena za prowadzenie fanpage uzależniona jest od pakietu, jaki wybierzesz (czyli w dużej mierze od ilości postów przez nas publikowanych). Przed rozpoczęciem współpracy rozmawiamy o projekcie, by zidentyfikować specyfikę działalności i potrzeby klienta, a tym samym zaproponować optymalny wariant. Cena za 4 posty w miesiącu to 500 zł, pamiętając, że do umieszczania postów na fanpage dochodzi jeszcze szereg innych działań, które wchodzą w skład usługi kompleksowego prowadzenia Facebooka Twojej firmy.

Jest to uzależnione od rodzaju pakietu, na który się zdecydujesz. Nasza rekomendacja to minimum 4 posty w miesiącu. Maksymalnie możemy zaproponować 20 wpisów na miesiąc.

Istnieje taka możliwość, aby skorzystać z usług zawodowego fotografa, z którym na co dzień ściśle współpracujemy. Będzie wiązało się to z dodatkową opłatą po stronie klienta. Portfolio oraz cennik sesji zdjęciowych, tudzież filmików promocyjnych, prześlemy na prośbę klienta.

Pracujemy również na dobrej jakości zdjęciach wykonanych przez klienta telefonem komórkowym — skorzystanie z usług naszego fotografa nie jest obowiązkowe, aby zacząć z nami współpracę.

Tak, w cenę prowadzenia fanpage firmowego wlicza się moderacja profilu — odpowiadanie na komentarze i wiadomości od użytkowników Facebooka. Na większość wiadomości odpowiadać będziemy na podstawie przygotowanego przez klienta skrótu wszystkich najważniejszych informacji o firmie i oferowanych przez nią produktach/usługach.

Jest to kwestia, którą ustalamy z klientem indywidualnie. Najczęściej praktykowanym przez nas rozwiązaniem jest przesyłanie harmonogramu treści raz w miesiącu (z contentem obejmującym cały kolejny miesiąc) na tydzień przed pierwszym postem z serii. Zatem czas na zaakceptowanie treści i grafik to tydzień (chyba, że zostanie ustalony inny schemat działania).

Tak, prowadzimy również profile na Instagramie. Istnieje możliwość podpisania z nami umowy na prowadzenie: wyłącznie fanpage na Facebooku, lub wyłącznie fanpage na Instagramie lub pakiet Facebook + Instagram (ostatni wariant występuje w korzystniejszej cenie).

Nasza agencja social media znajduje się w Toruniu — nie oznacza to jednak, że zamykamy się z ofertą jedynie na to miasto i jego okolice. Prowadzimy fanpage firm z różnych miast m.in. Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań, Kraków czy Wrocław. Nasza oferta skierowana jest do firm w całej Polsce. 

Umowa może być podpisana na czas nieokreślony z jednomiesięcznym terminem wypowiedzenia lub na czas określony (minimum kilka miesięcy). 

Scroll to Top